Ростик (harrrk) wrote,
Ростик
harrrk

Сонне царство

Більш за все на світі, маленька принцеса Аря, любила вдень, грати зі своїми ляльками. Але хіба ж можна як слід награтися, якщо на найцікавішому місці, тебе укладають спати?

Тільки бувало, вона почне розчісувати ляльці волосся, або усаджувати ляльок пити чай, як мама, вже гукає з віконця:
- Аря, донечка, пора спати!

Аря терпіти не могла, спати вдень. Зазвичай, вона просто прикидалася сплячою.

- Ох доню доню, зітхала матуся-королева. От забере тебе з собою КІТ-СНОВИД!

Треба відзначити, що всі слухняні дівчатка заобрійного королівства після обіду завжди лягали спати і спали дуже міцненько, тому що знали: до дівчаток які не сплять, може завітати КІТ-СНОВИД. І забрати їх з собою у Сонне царство.

І лише принцеса Аря не бажала спати вдень.
Як не вмовляла її королева,
як не просив король, Аря вперто дивилася в стелю, лежачи в своєму затишному ліжку.

Та ось одного разу, як завжди лежачи вдень в своєму ліжку, Аря почула дивний звук: “Пих–Пих–Пих” - лунало десь вдалечині. “Пих–Пих–Пих” - почулося за вікном, немов старий паровоз поволі підіймається на круту гору.

Дивно, подумала Аря, - поряд з нашим замком немає залізниці.
І не встигла вона до ладу, це обміркувати, як раптом “Пих–Пих–Пих” пролунало прямо в кімнаті, і вона побачила, що на кватирці сидить власною персоною
КІТ-СНОВИД.

- Таак, це тии, таа дівчччинка, яккка не бажжжае спати вдень?- зашипів
КІТ-СНОВИД. - А чччула, що я роблю з такими дівчатками?

Не встигла Аря, щось відповісти або покликати на допомогу,
як КІТ-СНОВИД, вигнув спину, підняв хвіст трубою, і, виблискуючи очима, зашипів, як старий паровозний казан:

- Підешшшшш зі мною, в моє Сонне царство, мні якраз там служжжниця потрібна !

У очах у Арі все закрутилося, зникло її м'якеньке ліжко, розтанули в повітрі стіни замку і опинилася принцеса Аря в самісінькому Сонному царстві, в будинку КОТА-СНОВИДА.

І довелося Арі стати служницею у КОТА-СНОВИДА.
День і ніч вона мила підлоги та прала скатертини, чистила килими та вичісувала шерсть КОТА-СНОВИДА і не було у неї ні хвилинки спокою.
Але найстрашніше, що вона більше не могла заснути. Навіть вночі,
коли КІТ-СНОВИД, замикав її в темному льосі, вона ні на хвилинку не могла заснути. КІТ-СНОВИД в покарання повністю позбавив її сну. Всі ночі маленька принцеса Аря проводила, сидячи на холодній кам'яній підлозі, і гірко плакала.

Однієї ночі Аря, як завжди, сиділа в темному льосі і думала: - Ой, як добре мені було, колись в своєму ліжку, як тепло і затишно було в ньому спати. А які чудові сни я бачила, а зараз..”. І сльози струмком полилися з очей принцеси...

І раптом, в тиші, вона чітко почула: - Пі-пі-пі, не плач дівчинка, я тобі допоможу.

- Хто ти? - запитала Аря.

- Я мишка. Колись я теж була дівчинкою і не любила спати вдень. І тоді, КІТ-СНОВИД забрав мене з собою і зробив своєю служницею. Я працювала дуже важко, але одного разу випадково розбила улюблену миску
КОТА-СНОВИДА, він страшенно розлютився і перетворив мене на мишку, щоб з'їсти, але я змогла втекти і тепер живу у нірці і іноді краду хлібні скоринки з кухні.

-Але як же ти мені допоможеш, - запитала Аря, - адже ти така маленька?

-Якось у ночі, я почула, що КІТ-СНОВИД, щось муркоче собі під ніс уві сні. Пробравшись в його спальню я дізналася, що, дівчинка, яку КІТ-СНОВИД забрав до себе в Сонне царство має знайди і з'їсти лист чарівної трави Валеріани і тоді вона одразу ж опиниться удома.

- Але як же мені впізнати цю чарівну траву?

- А ти постеж за КОТ-СНОВИДОМ, дуже він цю травичку любить і як наїсться її, починає, пісні тягнути.

Наступного дня, Аря, прибираючи в саду, побачила, що в глибині саду росте травичка, яку полюбляє їсти КІТ-СНОВИД, і завжди, коли їсть, дивиться, щоб жодного листочка не залишилося. І ось одного разу, в іншому кінці саду, Аря побачила, що із землі виглядає крихітна стеблинка тієї самої, чарівної, трави Валеріани. Аря стала щодня, таємно, стежити за паростком, поливати його і одного ранку паросток випустив маленький листочок. Принцеса швидко зірвала його, поклала в рот і...

Опинилася в своєму замку, в своєму ліжку.

Король з королевою дуже зраділи поверненню дочки і влаштували великий королівський бал. А маленька принцеса Аря тепер завжди вдень лягала спати і спала міцно-міцно, щоб ніколи більше, не зустрітися з КОТОМ-СНОВИДОМ.

Tags: Маленькая принцесса, Сказки
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments